Op woensdag 19 maart is, in samenwerking met de KNVB, een nieuwe cursus voor verenigingsscheidsrechters van start gegaan. Onder leiding van docent Lennart Fledderus worden de deelnemers in vier avonden klaargestoomd om wedstrijden te fluiten binnen hun eigen vereniging.
De cursusavonden vinden plaats op 9 april, 23 april en 7 mei. Tijdens deze bijeenkomsten krijgen de cursisten theorie over de spelregels. Maar leren doe je vooral door te doen: daarom gaan de deelnemers de komende weken ook de wei in om onder begeleiding echte wedstrijden te fluiten.
De groep bestaat uit enthousiaste deelnemers van verschillende verenigingen uit de regio, waaronder Olde Veste, Steenwijk, De Blesse, Havelte, Ruinen, Old Forward en Oranje Zwart.
De organisatie van deze cursus is in vertrouwde handen bij Johan Dolstra. Rianne Strijker is verantwoordelijk voor het kantinegedeelte, waar de deelnemers halverwege even kunnen opladen met een bakje koffie en na afloop nog kunnen napraten.
Met deze nieuwe lichting scheidsrechters zorgen de deelnemende clubs er gezamenlijk voor dat wedstrijden in de regio sportief en goed verlopen.