Afgelopen zaterdag gebeurde er weer van alles rond het dames en meidenvoetbal. Van een verrassende terugkeer en een fantasieopstelling bij Vrouwen 1 tot een knappe uitzege van de MO17 en een MO15 die op de drempel van het kampioenschap staat. Niet overal leverde het punten op, maar strijd, plezier en mooie momenten waren volop aanwezig. Een terugblik op een veelzijdige voetbalzaterdag.
Vrouwen 1 sluit seizoen af met fantasieopstelling en veel plezier tegen Achilles/EMOS
De laatste wedstrijd van het seizoen voor Olde Veste VR1 begon direct met een prachtige verrassing. Zonder dat de speelsters iets wisten, stapte Emma Suiker na drie maanden in Zuid-Afrika te zijn geweest ineens de kleedkamer binnen. Haar onverwachte terugkeer zorgde meteen voor enthousiasme en een hoop gezelligheid binnen het team.
Omdat de competitie al gespeeld was en de eindpositie op de ranglijst al vaststond, besloot de staf er een andere wedstrijd van te maken. Met een echte fantasieopstelling verschenen de dames aan de aftrap tegen ST Achilles/EMOS. Emma trok zelfs het lootje om direct onder de lat te beginnen als keepster, terwijl vaste keepster Clarina centraal achterin plaatsnam.
De bezoekers uit Enschede kwamen via een eenvoudig schot op een 0-1 voorsprong. Maar ondanks de onwennige opstelling bleef Olde Veste volop strijden en werd er met veel plezier gevoetbald. Dat harde werken werd beloond toen Selina uit een corner raak kopte en de verdiende 1-1 scoorde. Met die gelijke stand gingen beide ploegen rusten.
Na de pauze kwam Olde Veste opnieuw met een compleet gewijzigde opstelling uit de kleedkamer. Dit keer stond doelpuntenmaakster Selina onder de lat. Toch keek de thuisploeg opnieuw tegen een achterstand aan toen de ploeg uit Enschede uit een corner profiteerde van matige mandekking: 1-2.
Lang konden de bezoekers daar niet van genieten, want de fantasieopstelling bleek opnieuw succes te hebben. Kim wist de bal knap in het doel te werken en bracht de stand weer in evenwicht: 2-2. Even leek een gelijkspel een passend einde van het seizoen te worden, maar uiteindelijk wist Achilles/EMOS toch nog eenmaal toe te slaan. Daarmee verloor Olde Veste VR1 de laatste wedstrijd in de tweede klasse met 2-3.
Ondanks de nederlaag verlieten de speelsters met een grote glimlach het veld. Het plezier in het veld, de terugkeer van Emma en de strijdlust die de ploeg ondanks alle positiewisselingen liet zien, maakten deze seizoensafsluiting meer dan geslaagd.
Na afloop werd bovendien stilgestaan bij het afscheid van Simone, de leidster van het team, en Peter, de vaste vlagger. Twee seizoenen lang waren zij onmisbare krachten binnen het team en daarvoor kregen zij veel waardering en warme woorden van de speelsters. Hoewel zij ongetwijfeld nog vaak langs de lijn te vinden zullen zijn, zullen zij als vaste gezichten enorm gemist worden binnen vrouwen 1.
Vrouwen 2 komt tekort tegen effectief Oldeholtpade
Zaterdagmiddag stond voor Olde Veste VR2 de thuiswedstrijd tegen Oldeholtpade VR1 op het programma. Om 12:30 werd er afgetrapt op Sportpark Parallelweg voor het duel tussen de nummer drie en nummer vier van de competitie.
Al voor de wedstrijd werd duidelijk dat beide ploegen niet compleet aan de aftrap verschenen. Door verschillende blessures had VR2 slechts dertien speelsters beschikbaar, terwijl ook Oldeholtpade met een krappe selectie naar Steenwijk was afgereisd.
In de eerste helft speelden beide teams in een laag tempo en probeerden zuinig met de energie om te gaan. Grote kansen waren schaars en lange tijd leek de wedstrijd af te stevenen op een doelpuntloze eerste helft.
Toch waren het de bezoekers die de score openden. Vanuit een goed gegeven lange bal wist Oldeholtpade door de defensie heen te breken en de 0-1 binnen te schieten. Die tegentreffer leek Olde Veste VR2 wakker te schudden. Het tempo ging omhoog en de thuisploeg zette meer druk op de verdediging van de tegenstander. Dat leverde al snel resultaat op. Judith wist uit een vrije trap knap raak te koppen en bracht daarmee de verdiende 1-1 op het scorebord.
Lang kon VR2 echter niet genieten van de gelijkmaker. Opnieuw bleek Oldeholtpade gevaarlijk met de lange bal en via een snelle uitbraak kwamen de bezoekers weer op voorsprong: 1-2. Niet veel later viel ook de beslissing, wederom uit een lange bal van achteruit, waarmee de eindstand op 1-3 werd bepaald.
Een wedstrijd om snel te vergeten voor de dames van VR2, die ondanks het blessureleed bleven strijden. Vol goede moed richt de ploeg zich nu op de laatste twee wedstrijden van het seizoen. Aankomende zaterdag spelen de dames van VR2 tegen Wacker VR1, om 13:00 op Sportpark Parallelweg.
MO17 boekt knappe overwinning op bezoek bij Roden
Afgelopen zaterdag reisde de MO17 af naar Roden voor opnieuw een lastige uitwedstrijd. De vorige ontmoeting tussen beide ploegen werd nog op het laatste moment met 4-3 gewonnen, dus de speelsters wisten dat het opnieuw een spannende wedstrijd zou worden.
Na een flinke rit kwamen de meiden aan in Roden en begonnen zij sterk aan de wedstrijd. De afgelopen weken was er veel getraind op het snel verplaatsen van het spel van kant naar kant en dat was direct terug te zien op het veld. Met goed samenspel wist de ploeg meerdere mooie aanvallen op te zetten en werden er verschillende kansen gecreëerd. Toch wilde de bal er in de eerste helft maar niet in, waardoor beide ploegen met een 0-0 stand gingen rusten.
Na de pauze werden er enkele wissels doorgevoerd en werd er wat geëxperimenteerd binnen het team. Daardoor moest de ploeg opnieuw even wennen aan de organisatie op het veld. In die fase wist Roden te profiteren en kwamen de thuisploeg op voorsprong: 1-0.
Die tegentreffer zorgde er juist voor dat de MO17 weer scherp werd. De ploeg pakte het goede spel weer op en ging nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Na meerdere kansen viel die uiteindelijk ook. Arike wist prachtig raak te schieten en bracht de stand weer in evenwicht.
Niet veel later volgde opnieuw een mooi moment voor de bezoekers. Denysha wist met een fraai doelpunt de 1-2 binnen te schieten en zette de MO17 daarmee op voorsprong. In de slotfase werd er hard gewerkt om de voorsprong vast te houden en na het laatste fluitsignaal kon het team een verdiende overwinning vieren.
MO15 zet grote stap richting kampioenschap tegen SV Urk
Afgelopen zaterdag stond voor de MO15 een belangrijke wedstrijd op het programma. Bij een overwinning kon de ploeg namelijk op ‘matchpoint’ komen voor het kampioenschap. Met een voorsprong van negen punten én een veel beter doelsaldo dan de nummer twee ligt de titel dan binnen handbereik.
Op een koude en natte ochtend werd er afgetrapt tegen SV Urk. Beide ploegen hadden te maken met de lastige omstandigheden, maar al snel werd duidelijk dat Olde Veste de bovenliggende partij was. De defensie had alles onder controle en de aanval kon er rustig oplos combineren. Nog voor rust had de MO15 een comfortabele 3-0 voorsprong opgebouwd. Eén van de hoogtepunten van de eerste helft was het bekeken en beheerst afgeronde doelpunt van Laura Ripken.
In de tweede helft was het doel om de score verder uit te breiden. De ploeg bleef aanvallen en creëerde voldoende kansen, maar de keepster van SV Urk wist zich meerdere keren knap te onderscheiden. Toch wist Laura nog eenmaal toe te slaan met een doelpunt dat sterk leek op haar treffer uit de eerste helft. Daarmee bepaalde zij de eindstand op 4-0.
Met deze overwinning is de MO15 nu heel dichtbij het kampioenschap. Woensdag 27 mei om 18:30 speelt het team de kampioenswedstrijd op het sportpark van Olde Veste. Iedereen die de meiden wil aanmoedigen is van harte welkom om langs de lijn te komen staan!
Olde Veste VR1 – ST Achilles E./EMOS VR1
📷 Jelmer
Steenwijk/Olde Veste MO15 - sv Urk MO15
📷 Laura