Het dames- en meidenvoetbal kende afgelopen zaterdag weer volop actie, waarbij spanning, strijd en mooie resultaten elkaar afwisselden. Waar de ene ploeg knokt tegen degradatie, blijft de andere juist volop meedoen in de top.
Vrouwen 1 onderuit in fysieke strijd tegen ZZC’20
Na het bekersucces van vorige week stond voor Olde Veste VR1 weer een belangrijke competitiewedstrijd op het programma tegen ZZC’20 VR1 (zie foto’s verderop). Er viel wat recht te zetten na de ruime nederlaag in de uitwedstrijd.
Vanaf de eerste minuten was duidelijk dat het een verhitte en fysieke wedstrijd zou worden. Beide ploegen gingen fel de duels aan. Olde Veste zette vroeg hoog druk en wist ZZC’20 daar meerdere keren mee in de problemen te brengen. Toch was het de ploeg uit Zelhem die de score opende: 0-1. Maar Olde Veste bleef aandringen. Na 20 minuten onderschepte Lotte sterk de bal op de linkerflank en gaf een perfecte pass op Britt, die koel afrondde en de 1-1 op het bord zette. Het spel bleef erg fysiek, uiteindelijk wist ZZC’20 daar beter mee om te gaan en liep voor rust uit naar een 1-3 voorsprong. De irritaties namen dankzij het fysieke spel toe en daardoor moest de scheidsrechter maar liefst drie keer een gele kaart trekken in de eerste helft.
In de rust werd er een strijdplan gesmeed om de punten in Steenwijk te houden, maar na de pauze bleken de dames uit Zelhem opnieuw de sterkere in de duels. Olde Veste kon onvoldoende weerstand bieden en in de slotfase liep ZZC’20 verder uit met nog twee doelpunten.
Een zure nederlaag voor de ploeg van Magiel, die de punten hard nodig had in de strijd tegen directe degradatie. Aankomende zaterdag krijgen de dames een nieuwe kans om punten binnen te halen. Om 15:00 wordt er afgetrapt in Meppel tegen het combinatieteam FC Meppel / Alcides VR1.
Vrouwen 2 ziet duel uitgesteld worden
Voor Vrouwen 2 stond er afgelopen zaterdag een uitwedstrijd tegen Ruinerwold VR1 op het programma. Deze wedstrijd ging echter niet door, omdat de tegenstander niet over voldoende speelsters beschikte. Het duel zal worden ingehaald op maandagavond 20 april.
De focus gaat inmiddels vooruit naar aankomende zaterdag, wanneer Olde Veste VR2 het opneemt tegen Wacker VR1. De tegenstander staat momenteel op de achtste plaats, wat kansen biedt voor de Steenwijkers om goede zaken te doen op de ranglijst. Er wordt afgetrapt op Sportpark Parallelweg om 13:00.
Vrouwen 30+1 vrijdag weer de wei in
Voor het team van leider Johan Oosterhof staan as. vrijdag weer drie wedstrijden op het programma. Op Sportpark De Kievitsvelden in Wilhelminaoord zal om 19:30 uur afgetrapt worden voor de eerste wedstrijd tegen Old Forward VR30+1. Een half uur later staat de wedstrijd tegen FC Meppel/Alcides op het programma en de avond wordt om 20:30 uur afgesloten met een wedstrijd tegen de dames van Blokzijl VR30+1.
MO-17 neemt overtuigend revanche op Lelystad‘67
Olde Veste / vv Steenwijk MO17-1 heeft een knappe en overtuigende 3-0 overwinning geboekt op Lelystad‘67 MO17-1. Na twee eerdere nederlagen tegen deze tegenstander wist het team deze keer wél de drie punten te pakken.
De ploeg van Frank en Klaas begon scherp en geconcentreerd aan de wedstrijd. Zowel verdedigend als in balbezit stond het goed en werd er verzorgd gevoetbald. De openingstreffer kwam op naam van Arike van der Vliet, die na een sterke individuele actie het net wist te vinden. Niet veel later werd de voorsprong verdubbeld. Fenna Zoer rondde een goed lopende aanval af op aangeven van Denysha Lindt. De samenwerking binnen het team liep soepel en dat was terug te zien in het aanvalsspel.
In de tweede helft kreeg Lelystad een rode kaart, waarna het tempo wat zakte. Olde Veste hield echter de controle en besliste de wedstrijd definitief via Denysha, die met een fraai doelpunt de eindstand op 3-0 bepaalde.
Een verdiende overwinning, waarmee het team revanche neemt en stijgt naar een knappe derde plaats op de ranglijst. Aankomende zaterdag speelt de MO-17 in Assen tegen de huidige hekkensluiter van de competitie: FC Assen M0-17.
MO-15 boekt overtuigende zege in topper tegen Joure
Zaterdag 11 april stond bij MO-15 al geruime tijd omcirkeld in de agenda. De koploper nam het op tegen de nummer twee, met een voorsprong van zes punten. De eerdere ontmoeting werd al gewonnen, dus opnieuw werd een spannende wedstrijd verwacht.
In de eerste helft was Olde Veste / vv Steenwijk de bovenliggende partij, al bood Joure goed tegenstand. De openingstreffer kwam tot stand door druk van Rosé-Ann en een misverstand tussen de keepster en verdedigster van Joure. Een eigen doelpunt zette Olde Veste / vv Steenwijk op voorsprong. Niet veel later wist Rosé-Ann zelf ook het net te vinden, waardoor de ploeg met een comfortabele voorsprong de rust inging.
Na rust veranderde het spelbeeld nauwelijks. Olde Veste bleef de betere ploeg, speelde geconcentreerd en gaf weinig weg. Gelegenheidskeepster Esmee Fokkert had weinig te doen. Uiteindelijk was het Lana die de wedstrijd definitief besliste met de 3-0.
Met deze overwinning doet de ploeg uitstekende zaken op de ranglijst. Met nog vijf wedstrijden te gaan bedraagt de voorsprong inmiddels negen verliespunten op de nummer twee en kan er wellicht voorzichtig gedacht worden aan een kampioenschap… De uitwedstrijd van aankomende zaterdag is verplaatst naar donderdagavond 30 april. De meiden van Alexander, Mark en Laura mogen het dan om 19:30 opnemen tegen CVVO uit Lemmer.
📷 Jelmer Kist